Výherkyne motivačnej súťaže pre dobrovoľníkov Bielej Pastelky 2018 na natáčaní talkshow Trochu Inak s Adelou

15. október bol Svetovým dňom bielej palice, ale aj dňom, kedy si výherkyne motivačnej súťaže pre dobrovoľnícke tímy hlavného zbierkového dňa Bielej pastelky 2018 prišli prevziať svoju výhru. Tandem Sabína Sopková a Lucia Sabadková, študentky Piaristického gymnázia Jozefa Braneckého v Trenčíne, si v pondelok 15. októbra urobili výlet do nášho hlavného mesta, aby sa zúčastnili natáčania talkshow Trochu Inak s Adelou. Do sály činohry Slovenského národného divadla prišli sympatické dobrovoľníčky v sprievode svojich dvoch pedagogičiek, s ktorými sme sa veľmi radi zoznámili.

Fotografia: Tešíme sa na talkshow

Pohodlne sme sa usadili do kresiel v sále, ktorá sa postupne zapĺňala divákmi, na pamiatku sme si urobili niekoľko fotografií a keď sa rozsvietili svetlá na javisku, našu pozornosť si získala Adela Vinczeová. Svojim trefným a nenúteným humorom pripravila priestor pre prvého hosťa relácie, ktorým bola herečka Diana Mórová. A keďže v tejto talkshow je to trochu inak, Diana dostala od Adely zaujímavú úlohu priamo na javisku. Vo svojej hereckej miniatúre si vyskúšala chôdzu s bielou palicou a klapkami na očiach. Zvládla to výborne a zároveň dokázala pobaviť divákov. V úlohe hosťa vystriedal Dianu profesionálny fotograf Ján „Mišiak“ Miškovič. Človek, ktorý so sebou nosí dobrú náladu a fotoaparát, aby nič nenechal na náhodu a vždy mohol zvečniť zaujímavý moment. Fenoménom Mišiakových fotografií je ich príbeh, keďže spúšť fotoaparátu stláča slabozraký fotograf s okuliarmi, ktoré majú vyše sto dioptrií. Adela sa s Mišiakom rozprávala aj o verejnej zbierke Biela pastelka, keďže tento rok bola jej ambasádorkou. Okrem bielej palice predstavila Adela počas natáčania aj ďalšie kompenzačné pomôcky, ktoré používajú ľudia so zrakovým postihnutím. Napríklad „Colortest“ na určovanie farieb, alebo indikátor hladiny, ktorý sa využíva pri nalievaní nápojov do pohára. Tretím hosťom talkshow bol Bruce Lipton, sympatický profesor Stanfordovej univerzity, ktorý nám poodhalil svet genetiky. Večerom nás hudobne sprevádzal Ado Juráček, Svojím spevom a textami vytvoril útulnú, komornú atmosféru.

Fotografia: Výherkyne sa po natáčaní stretli s Adelou

Po natáčaní sa Adela vrátila na javisko a venovala nám svoj čas. Poklebetila si s Luciou a Sabínou, ako inak, aj o dojmoch z Hlavného zbierkového dňa Bielej Pastelky 2018. A aby sme na tento výnimočný deň nezabudli, Ján Miškovič ho zvečnil aj na týchto fotografiách.