Svetový týždeň glaukómu v Trenčíne

Neliečený glaukóm môže viesť až k úplnej strate zraku. Pokiaľ sa však včas odhalí, ochorenie sa dá držať pod kontrolou. Preto sme sa rozhodli zapojiť do aktivít pri príležitosti Svetového dňa glaukómu.

V dňoch od 10.3.2025 do 14.3.2025 oftalmológovia v očných ambulanciách Fakultnej nemocnice Trenčín poskytnú bez objednania možnosť zmerania vnútroočného tlaku. Zároveň Vám podajú vysvetlenie, ako je včasná diagnostika ochorení dôležitá, nakoľko môže prispieť k úspešnému vyliečeniu a zabrániť prípadným komplikáciám, ktoré sa u neliečenej choroby môžu objaviť.

S pracovníčkami Krajského strediska Trenčín Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska sa môžete porozprávať v utorok 11.3.2025 v čase od 8:00 hod. do 14:00 hod. v priestoroch očných ambulancií FN Trenčín. Predvedieme Vám optické, elektronické lupy, rôzne kompenzačné pomôcky a informujeme o službách, ktoré poskytujeme ľuďom so zrakovým postihnutím.