http://www.unss.sk/

Gólové skóre Bielej pastelky 2017


Nevidiaci vidí tmu? Ako funguje Braillovo písmo? Vďaka tejto vecičke si nepreleje pohár? A toto mu povie, akej farby má tričko? A naozaj môže mať aj dotykový telefón? Takéto a mnoho ďalších otázok sa na nás v piatok 22. septembra sypalo v informačnom stánku v OC MAX v Trenčíne. Biela pastelka 2017 sa od 10.00 do 17.00 návštevníkom snažila ukázať, ako sa žije poslepiačky.

Informačné stánky s kompenzačnými a optickými pomôckami
Fotografia: Informačné stánky s kompenzačnými a optickými pomôckami

Naše informačné stánky sa prehýbali pod ťarchou kompenzačných a optických pomôcok a spoločenských hier pre ľudí so zrakovým postihnutím. Návštevníci listovali v „bodkovaných“ knihách, ale aj sami si mohli Braillovým písmom napísať ľubovoľný text. Vďaka spoločnosti Alcon si záujemcovia mohli bezplatne nechať vyšetriť vnútroočný tlak. Privysoké hodnoty môžu viesť k vzniku glaukómu, prinízke k deformovaniu očnej gule. Vyšetrenie bolo bezkontaktné, bezbolestné a výsledok bol známy ihneď. Nad všetkým držal stráž ambasádor Bielej pastelky 2017, niekoľkonásobný futbalista roka Marek Hamšík.

Nad všetkým držal stráž Marek Hamšík
Fotografia: Nad všetkým držal stráž Marek Hamšík

„Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na organizačnom zabezpečení zbierky, ale aj tým, ktorí aj malou troškou prispeli ku krásnej sume, ktorú sa nám v Trenčianskom kraji podarilo vyzbierať, a to 10 568,13 eur,“ povedala vedúca Krajského strediska ÚNSS v Trenčíne Zora Sdurková.

A aké je celkové gólové skóre Bielej pastelky 2017? Hrubý výnos dosiahol čiastku 193 011,04 €, z čoho čistý výnos predstavuje 174 025,29 €.

Meranie zrakových parametrov
Fotografia: Meranie zrakových parametrov

Verejnú zbierku Biela pastelka organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska už od roku 2002 a aj vďaka jej výťažku môže poskytovať svoje služby všetkým záujemcom na celom území bezplatne. Všetky aktuálne informácie sústreďujeme na www.bielapastelka.sk a na Facebooku Bielej pastelky.

odkaz na stránky www.blindfriendly.sk - tento web spĺňa štandardy prístupného sídla

Ďakujeme

Slovenská obchodná a priemyselná komora - Trenčianska regionálna komora

Emerson - Branson

Trenčianska vodohospodárska spoločnosť

Nissens

Hôrka mäsovýroba

Mediálni partneri

MY - Trenčianske noviny

Televízia Trenčín